HABERLER

Peyzaj Araştırmaları Derneği Haberleri

Uluslararası İklim Değişikliğine Uyum Konferansı: Dirençli Kentler için Yeşil Odaklı Uyarlama

20.02.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Peyzaj Araştırmaları Derneği'nin yürüttüğü Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan "Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasite Geliştirme Hibe Programı" kapsamında..

Kentimde İklim Değişikliğine Uyum Eğitimleri Gerçekleştirildi.

05.02.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi , faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi” kapsamında desteklenen 'Dirençli Kentler İçin Bir Çerçeve: Yeşil Odaklı Uyarlama' Projesi' İzmir Büy&uum..

Dirençli Kentler için Bir Çerçeve: Yeşil Odaklı Uyarlama Projesinin İlk Yayınları Çıktı!

04.02.2019

Dirençli Kentler için Bir Çerçeve: Yeşil Odaklı Uyarlama Projesinin İlk yayınları Çıktı! kapsamında ilk yayınlar çıktı.

KENTİMDE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUM ÇOCUK BROŞÜRÜ İndir

<..

3. Olağan Genel Kurul Daveti

31.08.2018

Peyzaj Araştırmaları Derneği 3. Olağan Genel Kuruluna tüm üyelerimizin katılımları beklenmektedir.

Tarih: 22 Eylül 2018 Cumartesi
Saat: 10:00 - 13:30
Yer: Şeyh Mucibir Rahman Cd. Çankaya Belediyesi Çayyolu Ek Hizmet Binası No: 94 Kat: 4 Nikah Salonu Çayyolu, Çankaya - Ankara

Dirençli Kentler İçin Bir Çerçeve: Yeşil Odaklı Uyarlama Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

30.04.2018

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği iş birliği ile desteklenen, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütmekte olduğumuz "Dirençli Kentler İçin Bir Çerçeve: Yeşil Odaklı Uyarlama" projesinin Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı 16 Nisan 2018 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda geniş bir katılım il..

Uluslararası Peyzaj Günümüz Kutlu Olsun!

20.10.2017

Avrupa Peyzaj Sözleşmesi 20 Ekim 2000 tarihinde Floransa’da imzalanmıştı. Sözleşmeya taraf olan 38 ülkede bu yıl ilk defa sözleşemenin yıl dönümü “Avrupa Konseyi Uluslararası Peyzaj Günü” olarak kutlanıyor. Uluslararası Peyzaj Günümüz kutlu olsun! Ortak paylaşımımız, kültürel ve do..

Green Re-vision: A Framework for the Resilient Cities Projemiz Başladı

15.09.2017

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan  “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi”  Türkiye’de ortak iklim değişikliği etkilerini azaltma çabalarını güçlendirmek için kamu farkındalığını v..

Yağmur Hasadı Projesi Kapanış Toplantısı ve Yağmur Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

14.02.2017

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti iş birliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu IV kapsamında desteklenen Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum projemizin 13 Şubat 2017 tarihinde 57 kişinin katılımıyla Proje Kapanış Toplantısı ve Yağmur Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Proje Yürütücüsü Gülin Özdemir, AB Bakanlığı'ndan Uzman O..

PAD, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası\'nın düzenlediği 6. Peyzaj Mimarlığı Kongresi\'nde...

09.12.2016

Dernek başkanımız Prof. Dr. Hakan Alphan, genel sekreterimiz Müge Tokuş Coşgun, Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Zeynep Özen ve Çankaya Belediyesi Peyzaj Mimarı ve yağmur hasadı eğitmeni Derya Özek, "İklim Değişikliğinin Etkilerine Karşı Peyzajların Düzenlenmesi için bir Araç: Yağmur Hasadı" sunumuyla 6. P..

PAD Sivil Düşün AB Programı Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylem Fuarı’nda…

20.10.2016

Sivil Dusun AB Programi İklim Eylem Fuarı'nda Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliği'ne Uyum projemizi paylaştık. #siviltoplumdiyalogu#peyzajarasti..

İklim Değişikliğine Yerel Çözümler: Yağmur Hasadı Konferansı 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara\\\'da gerçekleştirildi

05.10.2016

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti iş birliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu IV kapsamında desteklenen Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum projemiz kapsamında gerçekleştirilen uluslararasıkonferans; çoğunluğu Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden belediyeler olmak üzere, sivil toplum kuruluşları, çiftçiler, üniversiteler ve ilg..

Portekiz Çalışma Ziyareti ve Eğiticilerin Eğitimi Programı Tamamlandı

05.06.2016

Derneğimizin Çankaya Belediyesi ve Portekiz İnsancıl Dünya Derneği (AMH) ile ortak yürüttüğü ve AB ve Türkiye işbirliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu Çevre Hibe programı kapsamında desteklenen "Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum" projesi kapsamında Portekiz'de yapılan teknik gezi sona erdi. 22-26 Mayıs tarihlerinde Çan..

Tüm Hakkı Saklıdır | Peyzaj Araştırmaları Derneği www.padorg.tr

İnteraktif İş Web Tasarım