Peyzaj Araştırmaları Derneği'nin, CIVILSCAPE ile işbirliği içinde ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nün destekleriyle 29 Eylül 2014 tarihinde “Avrupa Peyzaj Sözleşmesinin Uygulanmasında Sivil Toplumun Rolü” temalı toplantı gerçekleştirildi.

Avrupa Konseyi Avrupa Peyzaj Sözleşmesi Genel Sekreteri Maguelonne DEJEANT-PONS, CIVILSCAPE Başkanı Dirk GOTZMANN, CIVILSCAPE Başkan Yardımcısı Gerhard ERMISCHER, UNDP GEF SGP Küçük Destek Programı Koordinatörü Gökmen ARGUN, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Peyzaj Koruma Şubesi'nden Kezban AYGüNEŞ ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül İBİCİ ORUçKAPTAN'ın sunum yaptığı ve T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sabri KİRİŞ'in de katılım gösterdiği toplantıda APS'nin Türkiye'de uygulanabilirliği, katılımcılık ve STK'ların süreçteki rolü konuları çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen katılımcılar, akademisyenler ve öğrencilerin de katılımıyla tartışıldı.

Peyzaj Araştırmaları Derneği

PAD, Doğal ve kültürel peyzajı etkileyen her türlü insan etkinliğini, toplumsal ve ekolojik yarar bakış açısıyla değerlendirmeyi ve bu etkinlikleri yeniden kurgulamayı amaçlamaktadır.

İletişimde Kalın!