Peyzaj Araştırmaları Derneği'nin (PAD) çankaya Belediyesi ortaklığında yürüttüğü ve UNDP GEF SGP Küçük Destek Programı tarafından desteklenen "Doğal Bitkilerle İklim Dostu çankaya Parkları" projesi kapsamında hazırlanan ve Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi işbirliğiyle düzenlenen yarım günlük “İklim Değişikliği'ne Yerel çözümler: Doğal Bitki örtüsüyle Sürdürülebilir Uygulamalar" eğitim programı, 06 Eylül 2014 Cumartesi günü 13:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Teknik üniversitesi Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Semiha Demirbaş çağlayan ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Ermeydan'ın açılış konuşmalarıyla başlayan eğitim programı önder Algedik, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Yrd. Doç. Dr. ülkü Duman Yüksel, Melike Kuş, Yrd. Doç. Dr. Zuhal Dilaver ve Esra Ergin'in sunumları ile devam etti. Tartışma bölümünde katılımcıların soru ve önerilerinin alınmasıyla program sonlandırıldı.

 

 

 

 

 

Peyzaj Araştırmaları Derneği

PAD, Doğal ve kültürel peyzajı etkileyen her türlü insan etkinliğini, toplumsal ve ekolojik yarar bakış açısıyla değerlendirmeyi ve bu etkinlikleri yeniden kurgulamayı amaçlamaktadır.

İletişimde Kalın!